officesystem24.pl

Blog tematyczny o firmie, biznesie, finansach i reklamie.

Biznes

Najciekawsze książki o biznesie, które warto przeczytać

Najciekawsze książki o biznesie, które warto przeczytać

Książki o biznesie w obecnych czasach  spotyka się coraz częściej w sprzedaży. Ponadto dotykają one różnych aspektów biznesu. Warto zapoznać się z najciekawszymi pozycjami oraz dowiedzieć na ich temat nieco więcej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie jest 7 nawyków skuteczengo działania w biznesie

Książki o biznesie – 7 nawyków skutecznego działania

Wśród polecanych książek biznesowych można wskazać taką pozycję jak „7 nawyków skutecznego działania”. Jej autorem jest Stephen R. Covey. Jest to książka, w której autor opisuje siedem nawyków, które powinien mieć każdy przedsiębiorca. Wdrożenie opisanych nawyków w życie może przynieść bardzo korzystne efekty w biznesie, dlatego warto zapoznać się z tą pozycją w praktyce.

Książki o biznesie – Strategia Błękitnego Oceanu

Kolejną pozycją biznesową, z którą warto się zapoznać, bez wątpienia jest „Strategia Błękitnego Oceanu”, autorstwa W. Chan Kim, Renee Mauborgne. Jest to książka, w której porusza się tematy związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w efektywny sposób. Poleca się tę pozycję do przeczytania przede wszystkim osobom, które planują założenie własnej firmy, ale także przedsiębiorcom, którzy już ją prowadzą, z różnym efektem.

Zarządzanie sprzedażą – praktyki najlepszych

„Zarządzanie sprzedażą – praktyki najlepszych” to pozycja napisana przez takiego autora jak Chet Holmes. Warto się z nią zapoznać, jeśli planuje się zwiększenie efektywności swojej sprzedaży oraz skuteczniejsze zarządzanie nią. W książce przedstawione są najważniejsze działania, na których powinno się skupić, aby zwiększyć przychody ze sprzedaży w swoim przedsiębiorstwie. Książka jest bardzo merytoryczna i można w niej znaleźć wiele wartościowych wskazówek na temat prowadzenia biznesu.

Menedżer 80/20 – pracuj mniej, osiągaj więcej

Polecane książki o biznesie to także pozycja „Menedżer 80/20 – pracuj mniej, osiągaj więcej”. Książkę napisał Richard Koch i stanowi ona fantastyczną motywację dla wszystkich osób próbujących swoich sił w biznesie. W tej pozycji można znaleźć liczne porady dotyczące zwiększania efektywności realizowanych działań. Istotne jest pracowanie mądrzej, a nie ciężej i znalezienie na to najlepszych sposobów. Są one opisane między innymi w tej książce, którą zdecydowanie warto przeczytać.

książki o biznesie

Najpierw rzeczy najważniejsze

Wśród polecanych pozycji książkowych związanych w bezpośredni sposób z prowadzeniem biznesu można wskazać również „Najpierw rzeczy najważniejsze”. Jest to książka stworzona przez takich autorów jak Stephen R. Covey, Roger A. Merrill, Rebecca R. Merrill. W tej pozycji można znaleźć sporo informacji dotyczących efektywnego zarządzania swoim czasem, dzięki czemu można go będzie lepiej spożytkować na co dzień. Dodatkowo w książce można znaleźć również wiele przydatnych ćwiczeń.

Zaryzykuj – Zrób to!

„Zaryzykuj – Zrób to!” autorstwa Richarda Bransona to kolejna fantastyczna pozycja, której celem jest zmotywowanie czytelnika do działania. Książka jest stworzona w bardzo optymistyczny sposób. Można w niej znaleźć informacje dotyczące wiary w siebie oraz swoje działania, a także podejmowania ryzyka oraz wchodzenia w nieznane dotąd obszary. Warto się z nią zapoznać, ponieważ jest bardzo interesująca.

Udostępnij