Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak uzyskać dofinansowanie dla studentów?

22 października 2022 dofinansowanie dla studentów


W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się dofinansowanie dla studentów. Wiele osób jeszcze w trakcie studiów myśli o uruchomieniu własnego biznesu. W tym artykule wyjaśnimy, jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać dofinansowanie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są środki fiansowe dla studenta
  • jak wygląda dofinansowanie dla studentów
  • jakie są koszty życia studenta

Środki finansowe dla studentów

W przypadku studentów procedura wnioskowania o założenie działalności gospodarczej wygląda dokładnie tak samo jak u innych osób. Należy pamiętać, że według przepisów polskiego prawa całkowicie bezpłatne jest założenie firmy. Za pośrednictwem formularza CEIDG-1 składa się wniosek o utworzenie firmy. We wniosku muszą się znaleźć wszystkie dane osobowe właściciela firmy, a także adres oraz nazwa przedsiębiorstwa. Trzeba też pamiętać o wskazaniu numeru konta bankowego. Formularz wykorzystywany jest także do wyboru formy opodatkowania, zgłoszenia identyfikacyjnego do urzędu skarbowego oraz do uzyskania numeru REGON. Tak naprawdę za pomocą jednego dokumenty możesz załatwić wszystkie niezbędne formalności. Obecnie bez wychodzenia z domu można zrealizować całą procedurę uruchamiania firmy. Jest to naprawdę bardzo komfortowe i zajmuje mało czasu. Z koniecznością posiadania środków finansowych związany jest każdy rodzaj działalności gospodarczej. W końcu trzeba za coś zakupić towar i sprzęt do obsługi klientów.

dofinansowanie dla studentów

Dofinansowanie dla studentów

Prowadzenie działalności w sposób efektywny nie będzie możliwe, jeśli osoba zakładająca firmę nie ma pieniędzy. Na szczęście istnieje wiele metod uzyskania środków. Można śmiało powiedzieć, że obecnie bardzo dużo jest opcji na pozyskanie dofinansowania. Dotację można utrzymać nie tylko z urzędu pracy, ale również z funduszy unijnych oraz środków rządowych. Kredyty studenckie też cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Warte uwagi są także nisko oprocentowane pożyczki rządowe. Z tej formy dofinansowania mogą korzystać nie tylko studenci, ale również osoby bezrobotne oraz absolwenci. Trzeba jednak pamiętać, że są to pożyczki, a nie bezzwrotne dotacje, więc trzeba będzie je spłacić. Maksymalnie 99 tys. złotych mogą otrzymać studenci w ramach tego funduszu. Aż 7 lat wynosi czas na spłatę, a oprocentowanie jest niezwykle niskie.

Koszty życia studenta

Jedynie osobom, które studiują w trybie zaocznym przysługuje dofinansowanie dla studentów na działalność gospodarczą z urzędu pracy. Do pobierania tych świadczeń niestety nie są uprawnieni studenci dzienni. Wynika to z tego, że tylko osoby posiadające status bezrobotnego mogą pobierać pieniądze. Z kolei pieniądze z funduszy unijnych mogą otrzymać zarówno studenci dzienni, jak i zaoczni. Trzeba jednak spełnić pewien warunek, żeby otrzymać pieniądze – nie można prowadzić działalności gospodarczej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Warto mieć na uwadze, że samo studiowanie nie jest bezpłatne, mimo że studia na uczelniach publicznych są darmowe. Trzeba jednak za coś opłacić mieszkanie, jedzenie, a także kupić pomoce naukowe i podręczniki. W dużym mieście bardzo ciężko się samemu utrzymać, jeśli ktoś nie ma wsparcia od rodziców. Na szczęście jest wiele sposobów, żeby zdobyć środki na studiowanie.

Redakcja officesystem24.pl

Grupa doświadczonych specjalistów z dziedziny biznesu, finansów i wielu innych, dzieli się profesjonalną wiedzą i praktycznymi poradami, które pomagają przedsiębiorcom i profesjonalistom osiągać sukcesy na każdym etapie ich kariery. Od lat wspieramy naszych czytelników, dostarczając wartościowe treści, które wzbogacają ich umiejętności i wspomagają rozwój zawodowy oraz osobisty.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

srebra
Pożyczka hipoteczna
dofinansowanie dla studentów

Jesteś zainteresowany reklamą?