Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak uzyskać dofinansowanie dla firm jednoosobowych?

21 października 2022 dofinansowanie dla firm jednoosobowych


W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się dofinansowanie dla firm jednoosobowych. Jednoosobowa działalność gospodarcza jest idealna, jeśli chcesz sprawdzić, czy twój pomysł na biznes ma potencjał do rozwoju. Pierwszym poważnym wyzwaniem, przed którym stoi młody przedsiębiorca jest pozyskanie dofinansowania na start. W tym artykule wyjaśnimy, jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać dofinansowanie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda początek działalności
  • jak uzyskać wsparcie finansowe
  • w jakich formach występuje dofianansowanie dla firm jednoosobowych

Początek działalności

Warto mieć świadomość, że już sam fakt wyboru formy prawnej dla firmy rodzi poważne konsekwencje. Tylko nielicznym udaje się z własnych oszczędności sfinansować założenie nowej firmy. Zdecydowana większość ludzi korzysta z kapitału zewnętrznego. Istnieje wiele opcji uzyskania dofinansowania jednoosobowej działalności gospodarczej. Dostępne są niskooprocentowane pożyczki, a także dotacje unijne. Jednak przed podpisaniem umowy z różnymi instytucjami, zastanów się czy nie masz w swoim środowisku osób, które mogłyby cię trochę wspomóc finansowo.

Wsparcie finansowe

Tak naprawdę każdy zastrzyk gotówki się przyda. Najpierw należy szukać pomocy finansowej wśród dobrze znanych sobie osób. Może się okazać, że naprawdę wysokie sumy można zdobyć w ten sposób i to na naprawdę bardzo korzystnych warunkach. Takie rozwiązanie jest dobre w przypadku przedsiębiorców, którzy potrzebują niewielkich środków do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Czasami wystarczy tylko komputer oraz dostęp do internetu. Z możliwości finansowania społecznościowego mogą skorzystać osoby, które potrzebują nieco większych funduszy do rozpoczęcia działalności. Czasami wielu drobnych inwestorów finansuje dane przedsięwzięcie. Należy pamiętać, że świetnym sposobem na zebranie środków na dowolny projekt jest crowdfunding. Wszystko, co musisz zrobić to właściwie przedstawić i zareklamować swoją koncepcję. Można też skorzystać z profesjonalnych platform crowdfundingowych, żeby przeprowadzić zbiórkę.

dofinansowanie dla firm jednoosobowych

Dofinansowanie dla firm jednoosobowych – formy

Formą bezzwrotnego wsparcia finansowego są dotacje z funduszy europejskich oraz urzędu pracy. Głównym celem wsparcia jest wzrost zatrudnienia oraz walka z bezrobociem. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zmniejszyć różnice gospodarcze między państwami należącymi do Unii Europejskiej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że każdego roku zmienia się kwota dofinansowania. Obecnie jest to około 30 tys. złotych. W urzędzie pracy w miejscu zamieszkania można złożyć wniosek. Dotację mogą otrzymać jedynie osoby, które mają status bezrobotnego. Właśnie dlatego wniosek trzeba koniecznie złożyć przed zarejestrowaniem firmy. Osoby przed 30 rokiem życie, które się nie uczą i nie pracują mogą się ubiegać o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności z Funduszy Europejskich. Tak samo mogą się starać osoby po 30 roku życia, które nie pracują. Odmienne są warunki przyznania środków finansowych dla obu tych grup. Maksymalna kwota, którą można uzyskać to nawet 40 tys. złotych. Na stronie właściwego urzędu pracy można szukać informacji o możliwościach wsparcia. Z niskooprocentowanych pożyczek mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie spełniają warunków, żeby uzyskać bezzwrotną dotację z UE.

Redakcja officesystem24.pl

Grupa doświadczonych specjalistów z dziedziny biznesu, finansów i wielu innych, dzieli się profesjonalną wiedzą i praktycznymi poradami, które pomagają przedsiębiorcom i profesjonalistom osiągać sukcesy na każdym etapie ich kariery. Od lat wspieramy naszych czytelników, dostarczając wartościowe treści, które wzbogacają ich umiejętności i wspomagają rozwój zawodowy oraz osobisty.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

srebra
Pożyczka hipoteczna
dofinansowanie dla studentów

Jesteś zainteresowany reklamą?